Yönetim

BioGen Medikal Aletler, 1997 yılında İstanbul'da bir aile şirketi olarak kurulmuştur. İsmindeki 'Bio' biyoloji, 'Gen' ise genetikten gelmektedir. Şirket Genel Müdürü Havva Erkan'ın sektördeki 30 yılı aşkın tecrübesi, Dr. Sanlı Erkan'ın girişimciliği, İsmail Erkan ve dinamik kadrosunun özverili çalışmaları ile BioGen, kısa sürede Türkiye pazarında hakettiği yeri almıştır.

BioGen'in kuruluş amacı, insan sağlığının korunması için gerekli olan teşhis ve araştırma amaçlı ürünleri Türkiye pazarına sunmaktır.

BioGen'in devamlı büyümesini sağlayan neden de budur. Bilimsel toplantı, kongreler ve özellikle de araştırma çalışmalarına verilen destek ile BioGen, akademisyenlerimizin takdirini toplamaya devam etmektedir.

BioGen, uluslararası tıp fuarı ve kongrelerde, teşhis ve araştırma alanlarındaki her türlü yeniliği takip etmekte, dünyanın önde gelen üretici firmaları ile her yıl yeni anlaşmalar yaparak ürün yelpazesini sürekli genişletmektedir.

BioGen, sizlerden aldığı takdir, güven ve destek ile kendi alanında emin adımlarla yürümektedir. İlginize teşekkür ederiz...

HAVVA ERKAN (Genel Müdür) 


İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden 1976 yılında mezun olduktan sonra iş hayatına ilk olarak BioMeriux Türkiye Satış Temsilcisi olarak başlamıştır. 
Medikal sektördeki başarılı kariyerini, kurucusu olduğu aile şirketlerinde devam ettirmiştir; BioLab A.ş. firmasında ağırlıklı olarak biyokimya testleri, laboratuar kimyasalları ve sarf malzemeleri üzerine çalışmıştır. Aynı sektöre benzer ürünleri getiren birçok firmanın girmesi üzerine Amerikaya giderek yenilik arayışına girmiştir. 

BioTest Ltd. firmasını kurarak idrardan erken dönemde gebelik teşhisine imkan veren Plano Testi ilk olarak Türkiye'ye getirmiştir. Kısa sürede tüm Türkiye'de bayi ağını kurmuş ve ürün panelini de genişletmiştir. Kanser teşhisi ve tiplendirmesi üzerine çalışmalara ağırlık vererek tekrar Amerikaya gitmiştir. 

BioGen Medikal firmasını 1997 yılında kurarak İmmün Histokimya Antikorlarını Türkiye pazarına tanıtmış ve en büyük başarısını bu alanda elde etmiştir. Tavşan kaynaklı monoklonal (Rab Mab) antikorları ile BioGen Medikal'e birçok ödül kazandırmıştır. Başta Amerika ve Avrupadan olmak üzere birçok büyük firmanın temsilciliklerini almıştır. Havva Erkan, BioGen Medikal'i patoloji alanındaki ürünleri tedarik eden ve sunan en öncü firma haline getirmiştir. 

Medikal sektördeki 35 yıllık tecrübe ve deneyimlerini , oğulları Sanlı, İsmail ve Özgür Erkan'a aktarmaya devam etmektedir. Halen BioGen Medikal'de Genel Müdür olarak çalışmaktadır.İSMAİL ERKAN (Genel Müdür Yardımcısı)


Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2005 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl aile şirketi olan BioGen Medikal de Satış Temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştır. Patoloji ve Histoloji alanındaki yurtdışı eğitimlere katılarak kısa sürede SEKTÖR VE ÜRÜNLER KONUSUNDA gerekli bilgi ve tecrübeyi kazanmıştır. 

Araştırmacı kişiliği sayesinde rakip firmalar dahil tüm ürün portföylerine ve özelliklerine hakim olmuş, hangi firmanın hangi özellikte ürünü sattığını öğrenerek, yanlış teklif edilen ürünlere anında müdahale etmiş ve doktorların güvenini kazanmıştır.

Yurtdışı fuarları ziyaret ederek yeni teknolojik ürünleri takip etmekte ve ürün portföyümüzü güncel tutmaya çalışmaktadır.

Başta Amerika, Almanya, İtalya ve İngiltere olmak üzere birçok ülkeden firma ile ortaklıklar kurarak Patoloji alanındaki başarısını kanıtlamıştır. 

Epredia firmasının 2009 tarihinde Microm firmasını satın alması sonrası kaybedilen Microm mümessilliğini, 2016 Mart ayında Shandon grubu ile birlikte geri alınmasında yapılan satış başarısında rol oynamıştır. 

Ürün portföyümüzde bulunan LabVision İmmünhistokimya Antikorları ve Menzel ürünlerinin yanına, Shandon ve Microm Cihazlarının eklenmesi ile birlikte, Patoloji Laboratuarında olması gereken Tüm Ürün Portföyü tamamlanmıştır. 

İsmail Erkan, BioGen Medikal ile getirdiği yenilikler ve ürünler ile sektöre yön veren kişi konumuna gelmiştir. ÖZGÜR ERKAN (Danışman & Şirket Ortağı )

 


Galatasaray Lisesi 133. dönem mezunlarından Özgür Erkan, Koç Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünü başarı ile bitirmiştir. 

Sosyal kişiliği ve Galatasaray camiasındaki ilişkilerini kullanarak birçok konuda kısa sürede çözüm üretmektedir. İyi derecede İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır. 

Özgür Erkan, BioGen Medikal'in Tekstilkent Koza Plaza'ya geçişinde öncü rol oynamıştır. BioGen Medikal'de Bilgi işlem altyapısı, Bilgisayar Sunucu sistemleri ve Web sitesi ile ilgili olarak Danışmanlık yapmakta ve destek sağlamaktadır.