MENZEL-GLÄSER dünya cam pazarındaki en kaliteli ve en  fazla tecrübeye sahip markadır. Mikroskop camları alandaki en geniş lam ve lamel çeşidine sahiptir. 

 
 

MENZEL, ilk olarak Carlswerk’e bağlı bir cam firması olarak Lommatzsch’ta kuruldu ve daha sonra merkezi Braunschweig’a taşındı. İlk mikroskop lam ve lamelini 1951’de Braunschweig de üretmeye başladı. Yılların verdiği tecrübe girişimcilikle birleşmesi MENZEL’i dünyanın temel mikroskop lam ve lamel üreticisi konumuna taşıdı.

1985 yılı Temmuz ayında, Portsmouth, New Hampshire, Amerika’da bulunan ERIE Scientific firması MENZEL’i bünyesine kattı. MENZEL dışında iki kardeş firması daha mevcuttur: Erie Scientific-Macaristan ve Romont, İsviçre’de Erie Electroverre.  adındaki 50 yıllık laboratuar camları üreten firma menzel bünyesine katıldı.

ERIE ELECTROVERRE, en modern ve son teknoloji üretim tesislerini kullanarak yüksek kalitede, düşük demir içerikli düz cam üretimi yapmaktadır. MENZEL ve ERIE SCIENTIFIC firmaları bu hammaddeyi kullanarak cam üretimi yapmaktadır. 

 

www.menzel.de