DB Biotech kendi buluşu olan yeni nesil In Vitro Klonlama teknolojisi ile yüksek kalitede tavşan klonal antikorları dizayn edip satışını yapmaktadır. DB Biotech piyasayı yüksek kalitede yeni bir seviyeye çıkaran özel spesifite ve affinitede karakterize ettiğimiz mono spesifik klon antikorları sunmaktadır.

DB Biotech tarafından geliştirilen In Vitro Klonlama teknolojisi tek bir klona ait olan B-lenfositlerden saf immünoglobulin hazırlamada kullanılmaktadır. Elde edilen immünoglobulinler antijen molekülü üzerindeki çizgisel epitoplara bağlanır. Dolayısıyla bu antikorlar Monoklonal eşleriyle aynı kaliteye ulaşır. Bununla beraber proteinin tersiyer yapısının etkisiyle immünoglobulinler ilgili olan antikorlarının arasından rahatlıkla elenebilmektedir. Bu yöntemle üretilen antikorlar çizgisel epitopları korunmuş antijen molekülleriyle tam anlamıyla uyuşmaktadır.

DB Biotech, 2006 yılında araştırmalar ve klinik tanılar için yüksek kalitede antikor üretmek amacıyla kurulmuştur. Şirketimizin temel amacı piyasaya ürettiği antikorlarla, arka zemini temiz western blotlar ile, özel kantitatif tanı yöntemleriyle ve tedavide de kullanılmak üzere tasarlanmış insan antikorlarıyla yeni bir standart getirebilmektir.

DB Biotech, ayrıca herhangi bir protein ve onun modifikasyonuna özel antikor dizaynı ve üretimi, projelerde belirtilmiş olan amino asit dizilerinin modifikasyonu ve detaylı açıklamaları konusunda özel bir servis olanağı da sunmaktadır.

DB Biotech ISO 9001:2000 ve CE IVD sertifikalarına sahiptir. ISO 13485:2003 için ise hazırlıklar devam etmektedir.

 

http://www.dbbiotech.com/