English Deutsch

Detaylı bilgi için: www.prenatest.com.tr

 

Sayın Okurumuz,


Ziyaret etmiş olduğunuz bu sayfalarda, Trizomi 21, 18 ve 13 tespiti için geliştirilen - Non-İnvazif  - Moleküler Genetik - Prenatal Tanı Testi olan PrenaTest® hakkında genel bilgiler bulacaksınız. Daha anlaşılır bir dil ile söylememiz gerekirse, amniyosentez dediğimiz karından su alma işlemine gerek kalmadan, sadece anneden kan alarak PrenaTest® ile kromozom analizi yapılabilmektedir.


PrenaTest®’in en önemli avantajı anne ve bebek açısından herhangi bir risk taşımamasıdır, çünkü diğer kan tahlilleri gibi sadece koldan kan alınmaktadır. Amniyosentez gibi işlemlerin az da olsa taşıdığı düşük riskini göze almak istemeyen aileler için uygun bir seçenektir. Serbest fetal DNA ile kromozom analizi artık girişimsel işlemlere bir alternatif olarak sunulmaktadır. Örnek Sonuç raporunu görmek için tıklayınız


MaterniT21 serbest fetal DNA analizi ile kromozomal anomalilerin tespiti, Amerikada Sequenom Moleküler Tıp Merkezi tarafından 17 Ekim 2011’de uygulanmaya başlanmış ve 16 Nisan 2013 tarihinde 100.000 test sayısı aşılmıştır. Aynı test patentli olarak LifeCodexx Laboratuvarı tarafından Avrupa’da PrenaTest® tescilli markasıyla Ağustos 2012’den itibaren kullanıma sunulmuştur. Aralık 2012 itibariyle de aralarında Türkiye’nin de bulunduğu otuzdan fazla ülkede yapılabilmektedir. Testin uygulandığı merkezlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. “Prenatest®’i nerede yaptırabilirim?” sayfasından size en yakın merkezin iletişim bilgilerine ve harita üzerindeki konumuna ulaşabilirsiniz. 


PrenaTes®, Avrupa Birliği 98/79/EC In Vitro Tanı yönetmelikleri doğrultusunda yapılan CE – IVD onaylı tek Trizomi 21 prenatal tanı testidir. T.C. Sağlık Bakanlığı, İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası'na PrenaTest® ürün ve belge kayıtları yapılmıştır. .

PrenaTest® hakkında daha detaylı bilgi almak için Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan tıbbi danışmanımız Uzm. Dr. Sanlı ERKAN’a haftanın her günü 08.00 – 22.00 saatleri arasında aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

BioGen Medikal – PrenaTest Ekibi
Telefon  : (212) 438 65 90
GSM      : (533) 474 21 64 (Uzm. Dr. Sanlı ERKAN)
E-mail    : info@prenatest.com.tr


 
 
 
Örnek Sonuç Raporu Hasta Bilgilendirme Broşürü PrenaTest Tanıtım Broşürü