LifeCodexxLifeCodexx Avrupa’nın önde gelen DNA dizileme hizmeti sağlayıcısı GATC Biotech’in yan kuruluşudur. Şirketimiz, yeni nesil dizileme tekniklerini esas alan klinik olarak kanıtlanmış moleküler tanı testleri geliştirmeye odaklanmıştır. Mevcut odağımız prenatal tanı alanına yoğunlaşmıştır.
Down Sendromu’nu (Trizomi 21) risksiz tespit edebilen yeni prenatal tanı testimiz Prena Test®, şu anda basında yoğun şekilde tartışılmaktadır. Diğer tüm duygu ve düşüncelere saygı duyarak, aşağıdaki belirtilen hususların önemine dikkat çekmek isteriz.

  1. PrenaTest® yeni bir şeyi incelemiyor. Amniyosentez gibi mevcut invazif inceleme yöntemlerine risksiz bir alternatif teşkil ediyor.
  2. Risksiz yöntemi sayesinde PrenaTest®, yalnızca Almanya’da yılda 600 -700 bebeği, amniyosentez gibi invazif bir işlemin ölümcül sonuçlarından koruyabilir.
  3. PrenaTest® tek başına uygulanabilecek bir test değildir ve doktorunuzun gerçekleştireceği diğer bütünleyici testlerle beraber yapılır. Testi yaptırmak için;
    • Bebeğin kromozomal bozukluk riskinin yüksek olması gereklidir.
    • Hamileliğin 12. Haftası veya sonrasında olmak gereklidir.
    • Genetik Tanı Yasası ve Genetik Tanı Komisyonu’nun ilkelerine göre, hamile kadın, yetkili bir doktordan tarafsız şekilde bilgi alıp, insan genetiği konusunda bilgilendirilmelidir.

Diğer standart metodlarda olduğu gibi, kendisi ve doğmamış cocuğu hakkında karar verme yetkisi ve tüm sorumluluk, hamile kadına aittir.

Yönetim
Dr. Michael Lutz, Genel Müdür
Kimya alanında doktora yapmış olan Michael Lutz, Cogenics and Epidaurosand Sunyx gibi pek çok biyoteknoloji firmasının idaresi ve yönetiminde görev almıştır. Yılların getirdiği deneyimle, Novartis Pharma ve Evotec gibi şirketlerin farklı yönetim kademelerinde çalışmıştır.

Dr. Wera Hofmann, Medikal Müdür
Wera Hofmann, insan genetik tanı alanında 12 yıldan fazla deneyimi olan bir biyokimyagerdir. 2006’ya kadar, Berlin’deki Max-Delbrück Merkezine bağlı Kalıtımsal Göğüs Kanseri Disiplinlerarası Merkezi’nde BRCA1/2 geni tanısı üzerinde çalışan grubun yöneticiliğini yaptı. En son pozisyonunda, Alman İnsan Genetikçileri Profesyonel Birliği’nde yürütme müdürü olarak çalışmıştır.

Elke Decker, MSc. MBA, Kurumsal İletişim Direktörü
LifeCodexx’in kurucularından Elke Decker, işletme eğitimi almıştır. Yurtiçi-yurtdışında pek çok sektörde B2B ve B2C iletişimde geniş deneyime sahiptir. 15 yıla yakın bir süredir, ana şirket GATC Biotech’in stratejik pazarlama ve kurumsal iletişim direktörlüğünü üstlenmiştir.

Peter Pohl, Denetleme Kurulu Başkanı
Constance Üniversitesi’nde işletme okuyan Peter Pohl, ana şirket GATC Biotech’in kurucusu ve genel müdür pozisyonunun yanısıra, 2009’a kadar genel müdürlüğünü yaptığı LifeCodexx’in de kurucularındandır. Halen BioDeutschland  ve BioLAGO’nun yönetim kurulunda bulunup, bw:con’un sağlık kurulu üyeliğine devam etmektedir.

Prof. Dr. Christof von Kalle, Denetleme Kurulu Üyesi
Christof von Kalle, Heidelberg’deki Ulusal Tümör Hastalıkları Merkezi’nde yönetici ve Alman Kanser Araştırmaları Merkezi’ndeki Translasyonal Onkoloji Bölümü başkanıdır. İç hastalıkları, hematoloji ve moleküler biyoloji konularında uzmanlaşmış olup, saygın bilimsel dergilerde yayınlanmış 95’den fazla makalesi bulunmaktadır. Araştırma konuları arasında hamatopoetik kök hücre nakli, kemik iliği kök hücrelerinin doku onarımı ve kanserdeki rolü, ve sonradan kazanılmış veya kalıtımsal genetik hastalıkların tedavisinde gen transfer stratejilerinin geliştirilmesi, bulunmaktadır.

Prof. Dr. Dirk Honold, Denetleme Kurulu Üyesi
Dirk Honold, Nuremberg’deki Georg Simon Ohm Üniversitesi’nde finans profesörü olup, 90’lı yılların sonundan bu yana pek çok uluslararası kurumda denetleme kurulu üyesi, kurucu üye ve danışman olarak görev almıştır. Aynı zamanda kendisi BioDeutschland’ın iki genel müdüründen biri, Corporate Finance’de editör ve Schmalenbach derneğinde üye olarak bulunmaktadır. 

Adres:
LifeCodexx AG
Jakob-Stadler-Platz 7
D-78467 Konstanz - Almanya
Email: info@lifecodexx.com
Web: www.lifecodexx.com