Firmamiz
   
Yönetim
 
Kariyer
 
Kalite Yönetim Sistemi
   
Foto & Video Galeri
 

İSTANBUL

Bir zamanlar başkentlerin başkenti olarak bilinen şehir, pek çok benzersiz özelliklere sahiptir. İki kıta üzerine uzanan dünyadaki tek şehir, ve tek bir başkent olarak Hıristiyan ve İslam sırasında üst üste her iki imparatorluğa hizmet etmiştir. Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti İstanbul hâlâ Türkiye'nin, tarihi, ticari ve kültürel nabzını tutmaktadır ve yeteneğiyle bağlantılı hala güzelliği çelişkilerini kucaklamaktadır. Antik ve modern, dini ve laik, Asya ve Avrupa, mistik ve dünyevi tüm ortak burada bulunmaktadır.

5 yy Roma devri surları ile çevrilidir ve yedi tepe üzerinde uzanmaktadır. İstanbul Türk sanatının şaheserleri ile bezelidir, Sultanlar’ın devasa camileri tepeleri taçlandırmaktadır. Kent her yönden güzel, muhteşem ve sakin siluet sunmaktadır. Çok güvenli bir doğal limanı olan Haliç, kentin gelişiminde önemli bir rol oynamıştır.

Roma şehir surları ve Beyoğlu restorasyon çabaları devam etmektedir,ana arter, yeni bir cadde inşa edilerek kurtarılmıştır. iki kıtayı bağlayan Boğaz üzerine kurulmuş iki asma köprü çevre yolları tarafından kesişmektedir. Avrupa yakası hızlı tramvay sistemi ve metro sahiptir ve kıyılarda inşa edilen sürat deniz otobüsleri terminalleri ile deniz taşımacılığında konfor sağlanmıştır. Tarihi yarım adadaki bütün tesisler şehir dışına taşınmıştır ve yeni uluslararası otobüs terminali de trafik yoğunluğunu rahatlatmıştır.

Kader İstanbul'a eski dünyada bir yer olarak ana karayolu,kolay ulaşılabilir deniz, kolay savunulabilir yarımada, ideal iklim, zengin ve cömert tabiat, stratejik Boğaziçi'nin kontrolü ve merkezi bir coğrafi konum gibi avantajları sağlamıştır. Eşsiz tarihi ve kültürel geçmişi ve sayısız konumlara ek olarak, modern oteller, lüks restoranlar, gece kulüpleri, kabareler, çarşılar ve dükkanlar İstanbul toplantıları, konferans ve kongreler için muhteşem bir konumdadır.

İstanbul hızlı bir şekilde en popüler uluslararası kongre ve sergi destinasyonu haline gelmektedir. Kongre, Şişli bölgesinde yer almaktadır, şehrin iş, kültür ve ticaret hayatının merkezindedir.

Şehir dinamik ve gelişen bir şekilde tam hızla doğu-batı ekseninde Marmara kıyıları boyunca büyümektedir.

Alphonse de Lamartine; Fransa eski dışişleri bakanı 19 yüzyılda İstanbul ‘u şu sözlerle anlatır: "Eğer dünyaya bakmak için sadece tek bir bakış verilseydi, bu İstanbul üzerine olurdu.”

   
 
 
   
               
AYASOFYA
 
ÇIRAĞAN SARAYI
 
DOLMABAHÇE SARAYI
 
GALATA
 
KAPALI ÇARŞI
 
KIZ KULESİ
 
KÖPRÜLER
 
MISIR ÇARŞISI
 
SÜLEYMANİYE
 
SULTAN AHMET
 
SURLAR
 
TOPKAPI
 
YEREBATAN